Leto na Váhu

Keď v našom Hrone nieto dosť vody na splavovanie, treba ísť za vodou ďalej. Napríklad k Martinu, kde je možné spoznať vody rieky Váh a prírodu, históriu a tradície nášho krásneho Slovenska v regióne Turca.

Zbalili sme plavky, pršiplásť, uterák, lode, pádla a vesty a vyrazili sme za zážitkami za nepoznaným. Rozhodli sme sa stráviť niekoľko dní a nocí na Turci a spoznať bralá Margity a Besnej, súťažiť na vode s drevenými plťami a vidieť kompu, ktorá ešte stále preváža autá z jedného brehu na druhý.  Nakoniec sme si užili oddych od horúčav príjemným schladením vodou na jazere v lome pri Šútove, zažili sme kempovanie vo vychýrenom kempingu Trusalová a  niekoľko hodín pádlovania na pokojnom Váhu okolo starého a nového hradu Strečno sme zakončili rýchlym finišovaním a útekom pred búrkou, ktorá nás prinútilia v závere pridať nielen v pádlovaní, ale aj balení lodí do auta, aby sme sa ukryli pre búrkou s krúpami, ktorá potom nasledujúce dni nižila skoro celé Slovensko. Ale zážitok stál za to.