Glezgo bronzový v Dohňanoch na cyklokrose

19.10.2021 21:35:43
Glezgo bronzový v Dohňanoch na cyklokrose
Dnes sa rozbehla cyklokrosová sezóna 1.kolom v Dohňanoch. Väčšina pretekárov postúpila do staršej kategórie a budú to mať ťažšie. Najviac sa darilo J. Glezgovi MŠK CK Žiar nad Hronom v kategórii starších žiakov, ktorý vybojoval svoje prvé pódium. Získal výborne 3.m.???????? so stratou 10sec. na druhé miesto.
Trojica chalanov Májik, Barényi a Dekýš bola ešte vlani v kategórii mladších žiakov. M. Barényi
obsadil 27.m. M. Májik 28.m. M. Dekýš 32.m. Mladší žiaci bojovali na 2 kolá a B. Peszeki obsadil 20.m. a A. Jelža pri premiére v tejto kategórii 27.m. Staršia žiačka T. Ďuríková MŠK CK Žiar nad Hronom vybojovala po bojovnom výkone 10.m. Kadeti si zmerali svoje sily na 6 okruhov a väčšina našich mala prvý štart v tejto vekovej kategórii.
Najviac síl mal D. Sochan MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorý obsadil 18.m, F. Záhorec 20.m., A. Antal 21.m. M. Čerťaský 22.m. a J. Benča 26.m. všetci MŠK CK Žiar nad Hronom. Juniori absolvovali 9 okruhov a preteky boli zaradené do kategórie UCI C2, kde bojovalo prvých 10 pretekárov o body do svetového pohára.
Na štarte boli pretekári z Česka, Maďarska a Poľska. Nechýbal ani R. Jackuliak MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorý vybojoval pekné 12.m. tesne za bodmi do UCI.