obr: Ďalší skvelý úspech Martiny Hrabajovej - hráčky stolnotenisového klubu

Ďalší skvelý úspech Martiny Hrabajovej - hráčky stolnotenisového klubu

Včera a dnes na Majstrovstvách SR mladšieho žiactva v Topoľčanoch Martina Hrabajová všetkých presvedčila o svojich kvalitách a perfektnou útočnou hrou nenechala nikoho na pochybách, kto bude na konci najúspešnejším hráčom turnaja.
Maťka si ešte včera vybojovala účasť v dnešných semifinálových stretnutiach vo všetkých troch kategóriách v ktorých štartovala.
V dnešných zápasoch najskôr postúpili spolu s Cisárikom z Čadce do finále zmiešanej štvorhry po víťazstve 3:0 nad Košickým párom Bača - Bacsová.
V dievčenskej štvorhre potom Maťka s Bacsovou z Košíc nedali šancu dievčatám z Bošian - Rusňákovej s Ďurišovou. ktoré porazili 3:0. 
V treťom dnešnom semifinále  Maťka narazila na prvú nasadenú hráčku v turnaji - Vivien Murkovú z Bošian. Priebeh stretnutia bol ako na hojdačke, s tým, že Maťka s prehľadom vyhrala prvý set 11:3, v druhom sete  jej to Vivien vrátila, tretí set ukoristila pre seba opäť Maťka, ale víťazstvom v štvrtom sete Vivien zápas zdramatizovala. V rozhodujúcom piatom sete Maťka ušla súperke na 9:5, Vivien opäť doťahovala na 9:7, ale následnými loptičkami si už Maťka stav 10:8 ustážila  a tak po víťazstve 11:8 sa mohla tešiť z tretieho finále na turnaji. 
V prvom finále - zmiešanej štvorhre  narazili Maťka s Cisárikom na dvojicu z Bošian - Breče a Murková. Naša dvojiva si na turnaji sadla, čo potvrdili hladkým víťazstvom 3:0 a tak sme sa mohli tešiť z prvej zlatej medaily.
V druhom finále - štvorhre dievčat nastúpila Maťka po boku Bianky Bacsovej proti  klubovej dvojici dievčat z Bošian - Murkovej s Deviatkovou. V tomto zápase sa ukázala väčšia zohratosť dievčat z Bošian, ktoré zvíťazili 3:1. Z tohto finále sme teda vyťažili "len" striebornú medailu.
Hlavným programom turnaja boli ale finálové zápasy v kategórii jednotlivcov, kde sa už okrem titulu Majster SR 2023 bojovalo aj o účasť na júnových ME 2023 v Belehrade.
Víťaz finále mal účasť na ME istú.
Maťka vo svojom dnešnom treťom finále nastúpila proti Bianke Bacsovej z Košíc - víťazke kontrolného turnaja minikadetiek z Ružomberku a posledného turnaja SPM ml. žiačok z Majcichova. Maťka na obidvoch týchto turnajoch so svojou finálovou súperkou prehrala a tak sa očakával tuhý finálový boj o Majsterku SR 2023. Maťka lepšie zvládla koncovku vyrovnaného prvého setu a zvíťazila v ňom 13:11. V druhom sete sa lepšie uchytila Bianca a ukoristila ho pre seba, čím vyrovnala stav v zápase na 1:1. V ďalších setoch už ale Maťka prebrala iniciatívu na svoju stranu a útočnou hrou zlomila odpor Bacsovej a po víťazstve 3:1 sme mohli oslavovať čerstvú majsterku SR 2023 v kategórii mladších žiačok.
Martina Hrabajová teda dosiahla úctyhodnú bilanciu z účasti na MSR 2023 mladšieho žiactva - 2 zlaté a jednu striebornú medailu.
Významným je tiež dosiahnutie ďalšieho klubové mílnika - účasť našej hráčky na Majstrovstvách Európy.

 Novinky

Kunešov - Slaská 3. 6. 2023

                      P O Z V Á ...

OZNAM Smrekovica

O Z N A M   Plánovaný turistický zájazd Smrekovica – Rakytov sa prekladá z 3. 6. 2023 na termín ...

Informácia pre prihlásených - Český ráj

Týždňový zájazd do Českého ráje 1. 7. – 8. 7. 2023 - informácia pre prihlásených.   ...

MK BB 2023 najmladšie žiactvo a dorast

V nedeľu sa na TU vo Zvolene uskutočnili Majstrovstvá BB kraja 2023 v kategóriách najmladšieho žiactva ...

Skvelí mladí žiarski stolní tenisti na MSR dorastu 2023

Mládežníci z stolnotenisového klubu MŠK Žiar nad Hronom načasovali svoju formu naozaj výborne, keď ich zastihla ...

Jazierko Slobodné 28. 5. 2023 NEDEĽA

                                           P O Z V Á N K A MŠK Žiar nad Hronom s.r.o. ...

Ďalší skvelý úspech Martiny Hrabajovej - hráčky stolnotenisového klubu

Včera a dnes na Majstrovstvách SR mladšieho žiactva v Topoľčanoch Martina Hrabajová všetkých presvedčila o svojich ...

Žuhráčka 13. 5. 2023

Oddiel turistiky Tekovská Breznica Vás pozýva na 44. ročník pochodu na ŽUHRÁČKU. Kedy: 13. 5. 2023 ...

Prašivá

    P O Z V Á N K A   MŠK Žiar nad Hronom s.r.o. – Klub slovenských turistov ...

Viac noviniek