Cyklistický kolotoč sa rozkrútil.

04.04.2017 20:14:54

V nedeľu 2.4.2017 na trati  Európskeho Olympijského festivalu mládeže v maďarskom meste Gyor, odštartovali cyklisti Mestského športového klubu Žiar nad Hronom oficiálne sezónu 2017.

Organizátor podujatia „Hungarian Cycling Federation" vynikajúco pripravil a predstavil cyklistom trať cestného preteku jednotlivcov na blížiacich sa  letných Olympijských hrách mládeže. Priam ideálne počasie 26 stupňov celzia a na vysokej organizačnej stránke pripravená generálka EOYF urobili s preteku cyklistický sviatok. Okruh 9,2km dlhý s nájazdom 3,7km bol pre cyklistov hermeticky uzavretý a záverečné kilometre do centra mesta Gyor boli chránené obojstranne bezpečnostnými zábranami. Informačný servis prostredníctvom vysielačiek v mechanických vozoch, ako aj výsledkový fungoval stopercentne.

Ako prvá sa na štart postavila kategória starších žiakov a kadetiek, ktorá absolvovala pretek na 44,2km (4okruhy). V 87 člennom pelotóne sa v drese žiaru predstavili chlapci Michal Holic a Rastislav Paulík. S dievčat reprezentovali MŠK Viktória Paulíková a Vladimíra Zelinová. V drese výberu Slovenskej republiky sa premiérovo predstavila Simona Záhorcová. Tá sa aj najlepšie zorientovala v záverečnom špurte hlavného poľa a obsadila pekné 5.miesto. Paulíková došpurtovala na 11.mieste. Zelinová sa v záverečnom špurte ocitla v hromadnom páde a s menšími zraneniami dokončila pretek a bola klasifikovaná na 17.mieste. Víťazkou kategórie kadetiek sa stala Gloria Van Mechelen s Cannibal Team Lithuania. Michal Holic obsadil medzi chlapcami 19 a Rasťo Paulík 30.miesto. Kategória kadetov absolvovala pretek na 71,8km (7okruhov). Už na 20km unikla z peletónu 7 členná skupina v ktorej vynikajúco jazdil Andrej Zelina. Vedúca skupina si minútový náskok udržala až do cieľa, kde v záverečnom špurte obsadil Zelina pekné 4.miesto. Matúš Baniar prišiel do cieľa v hlavnom pelotóne a bol klasifikovaný na 34. mieste Víťazom tejto kategórie sa stal Avbej Blaž z reprezentačného výberu Slovinska.

Kolotoč pretekov pokračuje počas víkendu 8.-9.4.2017 úvodnými pretekmi Slovenského pohára mládeže v cestnej cyklistike v Šúrovciach a Suchej nad Parnou. Náš úspešný juniorský reprezentant Slovenska Adam Foltán sa v nedeľu 9.4.2017 predstaví v drese výberu SR na Svetovom pohári, jednej s jarných klasík, monumente Paríž - Roubaix nazývanej tiež ako peklo severu.