Atletický klub získal ďalší významný kov z Majstrovstiev Slovenska

17.09.2017 22:38:01
Atletický klub získal ďalší významný kov z Majstrovstiev Slovenska

Cez víkend 16. -17. septembra sa konali v Nových Zámkoch Majstrovstvá Slovenska staršieho žiactva. Celé preteky sa konali v pochmúrnom počasí , ale to nikoho neodradilo od skvelých výkonov.

Najlepšie sa darilo Adamovi Hríňovi , ktorý v diaľke mal nabehnuté na titul majstra Slovenska , veď Adam je držiteľ výkonu roka 644 cm v staršom žiactve v skoku do diaľky. Bohužiaľ tento výkon nepotvrdil a s výkonom 597 cm skončil na 2.mieste , kde na prvé miesto mu chýbal len 1 cm. Adam nastúpil ešte na 150m trati, vo finále skončil na 6. mieste. Po týchto výkonoch Adama Slovenský atletický zväz nominoval do reprezentácie na preteky Chorvátska obhajovať Slovenské farby.

Ako ďalšia pretekala Barbora Brnáková , ktorá nastúpila na 3000m v chôdzi si urobila skvelý osobák 17:30,56 min ktorý jej stačil na 7.miesto.

V diaľke a v behu 1500m  cez  prekážky nás reprezentovala Nina Krajčíková . Nine sa viacej darilo v behu 1500m cez prekážky  aj napriek tomu ,že bežali cez prietrž mračien si Nina spravila osobák a s časom 6:11,15 skončila na 8. mieste . V diaľke skončila na 14.mieste.

Na krátkych tratiach nás reprezentovala Radoslava Môcová , ktorá skončila na 150m na 12. mieste a na 60m na 22. mieste .

Ako posledný nás reprezentoval Matej Hudec, ktorý v behu 300m cez prekážky skončil na 20. mieste a v behu 1500m cez prekážky na 13.mieste