ATLETICKÝ KLUB –MŠK, Žiar nad Hronom má striebro z "MICHIGANU".

05.07.2018 18:47:58
ATLETICKÝ KLUB –MŠK, Žiar nad Hronom  má striebro z

V sobotu 30.júna sa v Michalovciach ("Michigane, ako hutorili koňare") konali Majstrovstvá Slovenka mladšieho žiactva . Do Michaloviec sme vyslali jedenásť člennú výpravu . Dvoch trénerov a deviatich pretekárov. Tieto preteky boli pre deti jedny z najťažších , či už na prepravu ,ale aj na konkurenciu , ktorá sa tam stretla a k tomu veterné počasie... . To , ale ich neodradilo podať skvelé výkony.

Najviac nás potešila na chôdzi 2000m Ema Černajová , ktorá prišla s osobným rekordom 10:54.33 do cieľa a obsadila 2.miesto z 25 členného štartovného poľa a stala sa vicemajsterkou Slovenska.Ema  Černajovási zároveň vybojovala aj účasť  v reprezentačnom tíme pre EYOF 2021. V tejto disciplíne prekvapila aj Nina Haschová ktorá obsadila 10. miesto s časom 12:16.69 a ukázala že v Žiari vznikajú ďalšie nové chodecké  talenty.

V disciplínach skok do diaľky a v hode kriketkou Nás reprezentovala Natália Bieliková , kde podala skvelý výkon aj napriek nepriaznivým podmienkam . V diaľke sa umiestnila na 7. mieste a v hode kriketkou na 6. mieste .

Ako ďalšia disciplína bolo 1500m . V tejto disciplíne nastúpila Katka Kubovčiíková so skvelým osobným rekordom 5:47.83 dobehla na 8. mieste . Na 1500 m sme mali aj chlapčenské zastúpenie Natanaela Sklenku a Ivana Šlucha . Lepšie sa umiestnil Natanael a to na 12.mieste a hneď za ním dobehol Ivan na 13. mieste.

Na 600m nastúpila najmladšia z výpravy Hanka Kubovčíková . Hanka nastúpila v 2. Rozbehu ,kde dobehla na 8.mieste .

V šprinte na 150 m nastúpili Daniela Halčinová a Nela Beliančinová. Daniela bola nasadená do 4 behu , ktorý vyhrala s časom 21,68s tento čas jej stačil na skvelé 10.miesto . Hneď v ďalšom behu bola nasadená Nelka ktorá si dobehla pre nový osobný rekord 22,50s , s ktorým sa umiestnila na 15. mieste .