Dnes je 26.09.2017, meniny má Edita.

Majstrovstvá kraja v Žiari nad Hronom

Zverejnené: 08.11.2010

foto: Majstrovstvá kraja v Žiari nad Hronom

V sobotu 6.11.2010 sa v estrádnej sále MsKC konali pod záštitou primátora mesta Ivana Černaja otvorené majstrovstvá stredoslovenského regiónu dorastencov a juniorov spojené s otvoreným  I. kolom stredoslovenského pohára detí mládeže v karate. ,, Minulý rok 2009 nás oslovil Stredoslovenský zväz karate, či by sme sa nezhostili usporiadať Majstrovstvá kraja v Žiari nad Hronom.“ opisuje situáciu z minulého roka spoluorganizátor Radovan Černák. ,,Najskôr sme váhali, lebo sme nevedeli či zoženieme dostatočné finančné zdroje na prenájom  MskC a náklady spojené s organizáciou. Oslovili sme preto pána primátora Černaja, ktorý nám veľmi ochotne pomohol.“            Keď sme mali priestory na turnaj, tak sme na zväze potvrdili usporiadanie majstrovstiev kraja v Žiari a začal sa organizačný kolotoč. ,,Našťastie nám väčšina nami oslovených sponzorov a priateľov rada pomohla, či už s občerstvením, propagáciou alebo aj materiálnou pomocou. Tak isto vysoko vyzdvihujem  profesionálny tím pracovníkov MsKC, ktorý nám nielen vychádzali v ústrety, ale aj vedeli kvalifikovane poradiť“ pokračuje Radovan Černák. ,,So samotnou organizáciou nám veľmi pomáhali hlavne rodičia cvičencov a samotný cvičenci nášho klubu.“ dopĺňa ho šéf-tréner  žiarskeho klubu Ľubomír Striežovský ml. ,, Sme už zohraný tím, keďže každoročne organizujeme súťaž Memoriál Jozefa Juhaňáka a jednotlivé úlohy máme rozdelené: Vlado Neudeker má na starosti personálne obsadenie ohľadne občerstvenia a kultúrny program, prezident klubu pán Ľubomír Striežovský st. materiálne vybavenie a dopravu, Rado Černák propagáciu, stravu a priebeh samotnej súťaže, ja zaškolenie a personálne obsadenie časomier.“  Na samotnom turnaji sa minulý rok zúčastnila dvojstovka pretekárov a mal dobrý ohlas od zúčastnených. To bol hlavný dôvod, pre ktorý sa žiarsky karatisti rozhodli usporiadať tento turnaj aj tento rok.

„Pán primátor Černaj rád podporí akcie organizované pre deti a mládež, opäť nám pomohol s priestormi. Pre zväčšenie atraktívnosti turnaja venoval primátor pre klub s najväčším ziskom zlatých medailí  do súťaže - Pohár primátora Žiaru nad Hronom. Neviem, či pohár primátora spôsobil to, že do Žiaru prišiel rekordný počet pretekárov, ale bol to určite jeden z faktorov“ komentuje situáciu prezident klubu p. Striežovský. Na turnaji sa zúčastnilo 312 pretekárov z 31 klubov z celého Slovenska a jeden klub z Poľska. Celkovo bolo odovzdaných 177 medailí v 46 kategóriách.  ,, Žiarčania, vy ste vytvorili rekord v účasti pretekárov na majstrovstvách kraja!“ takto komentoval pohľad na údaje záverečného vyhodnotenia turnaja člen výkonného výboru Stredoslovenského zväzu karate p. Cisárik.

Nás veľmi potešili aj výsledky našich pretekárov, keď sa podarilo bodovať aj našim nováčikom: Radke Mališovej,  Natálke Rajčanovej, Filipovi Gajdošovi, Adriánovi Pivarčimu a Romanovi Plavcovi. Taktiež nás potešil zisk titulu Majster kraja, ktorý si vybojoval Rastislav Štyriak a tak si zaručil postup na decembrové Majstrovstvá Slovenska dorastencov a juniorov. Žiarkemu klubu, ktorý reprezentovalo 24 pretekárov, sa podarilo na turnaji vybojovať  3 zlaté, 2 strieborné a 10 bronzových medailí. Celkovo sme sa umiestnili v hodnotení klubov na 6. mieste z celkového počtu 32 klubov. Celkové Výsledky nájdete na konci článku. Ozajstnou lahôdkou pre oči bolo vidieť zápasiť našu odchovankyňu a dvojnásobnú majsterku sveta Dominiku Tatárovú. Dominika  teraz študuje na  športovom gymnáziu v Banskej Bystrici a preteká za CMK Banská Bystrica. Veľký boj bol aj pohár primátora, kde dlho mal najviac zlatých medailí  Farmex Nitra. Až na záver turnaja ich začal dobiehať CMK Banská Bystrica a celkom posledným zápasom turnaja, kde vyhral cvičenec CMK, predbehli Bystričania Nitranov o jednu medailu a pohár tak získal karate klub CMK Banská Bystrica. ,, Najviac nás potešila spokojnosť zúčastnených pretekárov, trénerov a rozhodcov. Mali sme len pozitívne ohlasy a myslím si, že sme mestu a nám spravili peknú reklamu. Dúfame, že aj o rok budeme môcť takto reprezentovať naše mesto.“ konštatuje na záver prezident klubu p. Striežovský st.

Výsledky našich pretekárov:

Radka Mališová – súborné cvičenia kata ml. žiačky  – 3. miesto, športový zápas kumite ml. žiačky 5-7 rokov nad 24 kg – 3. miesto, Emma Janeková  – súborné cvičenia kata st. žiačky  – 3. miesto, Natália Rajčanová -  športový zápas kumite ml. žiačky 8-9 rokov do 30 kg – 3. miesto,  Dominika Veisová - , športový zápas kumite st. žiačky 10-11 rokov do 35 kg – 1. miesto,  Nina Jelžová - športový zápas kumite st. žiačky 10-11 rokov do 40 kg – 2. miesto, Timea Trokšiarová - športový zápas kumite st. žiačky 10-11 rokov do 40 kg –3. miesto, Karolína Pivarčiová - športový zápas kumite st. žiačky 10-11 rokov nad 40 kg – 3. miesto,  Laura Beňová- športový zápas kumite st. žiačky 10-11 rokov nad 40 kg – 3. miesto, Diana Hoghová - športový zápas kumite juniorky do 53 kg – 2. miesto /postup na M-SR/,  Gajdoš Filip -   športový zápas kumite chlapci 5-7 rokov do 24 kg – 3. miesto, Adrián Pivarči - športový zápas kumite chlapci 5-7 rokov nad 24 kg – 3. miesto, Roman Plavec - športový zápas kumite chlapci 5-7 rokov nad 24 kg – 3. miesto,  Matúš Trokšiar - športový zápas kumite mladší kadeti nad 50 kg – 1. miesto, Rastislav Štyriak -  - športový zápas kumite kadeti nad 50 kg – 1. miesto /postup na M-SR/, Michal Výrostko - športový zápas kumite st. žiaci do 40 kg – 4. miesto.