Dnes je 26.09.2017, meniny má Edita.

MLADŠÍ ŽIACI s ambíciami na postup na Majstrovstvá Slovenska

Zverejnené: 16.12.2014

foto: MLADŠÍ ŽIACI s ambíciami na postup na Majstrovstvá Slovenska

MŠK BK Žiar nad Hronom : ŠKP Banská Bystrica 86:23 (43:13)

Body: Kucej 24b., Greguš 20b., Grochal 14b., Novák 11b., Barcík 6b., Švec 4b., Golebiowski, Babiak, Bajnok po 2b., Király 1b.

MŠK BK Žiar nad Hronom : ŠKP Banská Bystrica 84:18 (38:8)

Body: Grochal 17b., Kucej a Greguš po 13b., Golebiowski 12b., Novák a Király po 8b., Švec 5b., Bajnok 4b., Barcík a Babiak po 2b.

Aj mladší žiaci svojimi výkonmi vážne ašpirujú na postup na finálový turnaj Majstrovstiev Slovenska, na ktorý postúpia prvé dva tímy Oblastných majstrovstiev stred. S dvomi prehrami sú zatiaľ na treťom mieste len pre menší počet odohraných zápasov. Mladší žiaci privítali 13.12.2014 súpera z Banskej Bystrice. Aj napriek tomu, že súper patrí k slabším družstvám, nechceli sme nič podceňovať a dohodli sme sa pred zápasom, že nič nenecháme na náhodu. Do prvého zápasu sme išli s veľkou chuťou zabaviť sa, čo sa nám aj darilo, keď sme Bystričanov vlastne k ničomu nepustili. Vytvorili sme si náskok, ktorý stále narastal. Prišlo ale pár nesprávnych verdiktov rozhodcov, nakoľko nám neboli odpískané fauly vo vyložených pozíciách a hra sa často prerušovala. Chalani sa ale napokon dokázali aj s tým vyrovnať a pokračovali v hre na kôš. Predviedli veľmi pekné akcie a mali radosť z hry. Do druhého zápasu nastúpili s chuťou a pokračovali v hre a súperovi vlastne nedovolili nič. Darilo sa im po všetkých stránkach, okrem trestných hodov, čo pripisujem nervozite chalanov zo súperovej hry. O výsledku však nebolo od začiatku pochýb a náš náskok neustále narastal. Chlapci hrali kolektívny basketbal a predvádzali pekné akcie. V oboch zápasoch si z chuti zahrali všetci. Pochvalu si zaslúžia za predvedený výkon všetci chlapci.
Tréner: Július Kucej

Tabuľka a výsledky